
Aantal boekers vakantieplatformen stijgt met 18%
- 15 april 2025
Het aantal Nederlanders dat een vakantie boekte via een vakantieplatform steeg afgelopen jaar met 18%. In de afgelopen drie jaar maakten 8,5 miljoen Nederlanders gebruik van zo’n platform. Booking.com is daarbij het populairst. Meer dan 30% van de vakantiegangers boekt via één platform. Dit blijkt uit de tweede editie van de Nationale Benchmark Vakantieplatformen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder bijna 5.200 Nederlanders.
8,5 miljoen boekers
In de afgelopen drie jaar boekte 58% van de Nederlanders een vakantie via minstens één vakantieplatform. Dat zijn ruim 8,5 miljoen Nederlandse boekers die samen goed zijn voor 46,3 miljoen boekingen. In één jaar steeg het aantal boekers van vakantieplatformen met 18%.
Booking.com populairst
Booking.com is veruit het populairste vakantieplatform. In drie jaar tijd boekten bijna 6 miljoen Nederlanders hier een accommodatie of vervoer. Airbnb, D-reizen, Dé Vakantiediscounter, Voordeeluitjes.nl, Natuurhuisje en trivago volgen. Weekendjeweg.nl, Expedia en Belvilla maken de top tien compleet. Gezamenlijk trokken deze platforms ruim 12,5 miljoen boekers.

31% boekt via één platform
Bijna een derde (31%) van de Nederlanders boekte in de afgelopen drie jaar uitsluitend via één vakantieplatform. Daarnaast gebruikt 17% twee verschillende vakantieplatformen. Eén op de tien boekt via drie of meer platforms.
Over Multiscope
Multiscope is een specialist in online marktonderzoek. We ondersteunen bedrijven en organisaties bij het nemen van de juiste beslissingen door middel van online panels, marktrapporten en innovatieve onderzoeksoplossingen.
De resultaten in dit persbericht komen uit de Nationale Benchmark Vakantieplatformen, een grootschalig onderzoek naar reclame, naamsbekendheid, bezoek, besteding, NPS en loyaliteit in de Nederlandse markt voor vakantieplatformen. In het onderzoek zijn 5.173 respondenten van 18 jaar en ouder ondervraagd, representatief voor de Nederlandse bevolking.
Wellicht dat bovenstaand persbericht nieuwswaarde voor u heeft. Voor vragen kunt u contact opnemen met John Kivit via 073-6212122 of john@multiscope.nl.
0 comments on Aantal boekers vakantieplatformen stijgt met 18%